Święto Pieczonego Ziemniaka

Opublikowano dnia 25-09-2014 00:07

Jak inspirującym warzywem może być ziemniak? Wielu z nas nigdy zapewne nie zada sobie tego pytania, a okazuje się, że w tym pospolitym warzywie może tkwić ogromny potencjał. Starła się o tym przekonywać klasa III z wychowawczynią panią Marią Kolc. Uczniowie brali udział w licznych konkursach, których głównym bohaterem był ziemniak. W tegorocznej edycji dzieci rywalizowały między innymi w takich konkurencjach jak: sadzenie ziemniaków, obierkowy zwycięzca, podskoki w workach, zagadki, quiz wiedzowy oraz w konkursie plastycznym. Poza tym uczniowie uczęszczający na zajęcia kółka muzycznego pod kierunkiem pani Ludwiki Gatz przygotowały piosenkę na pożegnanie lata. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do degustacji różnych potraw z ziemniaków. Dzień Pieczonego Ziemniaka to przede wszystkim dobra zabaw, ale także zacięta w dobrym tego słowa znaczeniu międzyklasowa rywalizacja.