Święto Odzyskania Niepodległości

Opublikowano dnia 25-11-2015 23:34

„Warto się dzisiaj zasłuchać w wiatru granie, bieg historii, pokoleń przemijanie. Dziś ojczyzny uczyć się trzeba w pochyleniu nad kołyską dziecka. Żeby dzieci od zła uchronić i nauczyć prawości serca.” 10 listopada 2015 roku obchodziliśmy w naszej szkole 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt państwowych w ciągu roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia dnia, w którym Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. Z tej okazji zebraliśmy się na uroczystym apelu, który wraz z wychowawczynią – panią Dorotą Kołtonowską przygotowała szósta klasa. Na początku uroczystości wspólnie zaśpiewaliśmy hymn państwowy, następnie wysłuchaliśmy i obejrzeliśmy inscenizację w wykonaniu uczniów. Na zakończenie Pani Dyrektor – Gabriela Kozłowska podziękowała klasie za występ oraz przybliżyła nam wątki historyczne oraz postacie związane ze Świętem Niepodległości.