Światowy Dzień Ziemi - "Zainwestuj w naszą planetę"

Opublikowano dnia 25-04-2022 21:30

Światowy Dzień Ziemi obchodzimy jak co roku 22 kwietnia. Dzień Ziemi to idealny czas na refleksję nad aktualnym stanem naszej planety. Tego dnia możemy zaplanować sobie w jaki sposób przez kolejne dni roku będziemy dbać o Ziemię. Z okazji jej urodzin uczniowie klasy IV przygotowali występ artystyczny, w którym również słyszeliśmy apel Ziemi i drzewa o to, abyśmy nie zapominali o dobrych manierach. Zainwestujmy w naszą planetę, ale mądrze i z rozsądkiem, na przykład tak, jak zrobili to uczniowie klas starszych, którzy zbierali plastikowe nakrętki. W ten sposób pomagają Ziemi, ale również choremu dziecku. Najmłodsi uczniowie również pamiętają o swoim miejscu na Ziemi. W związku z czym w ramach zajęć muzycznych uczyli się piosenki pt. Zielony dom", którą bardzo ładnie zaprezentowali w trakcie urodzin Ziemi. Pamiętajmy - inwestujmy mądrze w naszą planetę!