Światowy Dzień Ziemi

Opublikowano dnia 21-04-2021 23:27

Dbajmy o planetę Ziemię jak o największy skarb. Ona jest naszym domem i będzie domem dla naszych dzieci, wnucząt i prawnucząt. Ekologiczna troska powinna trwać bez ustanku, przez cały rok. 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. W ten dzień szczególnie głośno wybrzmiewają słowa, nasze myśli i odczucia. A wszystko to w trosce o naszą matkę - Ziemię. Uczniowie naszej szkoły przez cały rok kształtują swoją ekologiczną postawę. Dzisiaj młodsi i starsi uczniowie zabrali głos w tak ważnej kwestii. Z okazji urodzin Ziemi wychowankowie klasy I czytali wiersze o tym, w jaki sposób najlepiej dbać o naszą planetę. Ponadto każdy pierwszoklasista wymyślił hasło nawołujące do ekologicznych postaw. Natomiast uczniowie klasy II i III obejrzeli film, o tym co należy robić aby nasza planeta była szczęśliwa. Uczniowie klasy II wykonali prace plastyczne na temat: W jaki sposób dbam o Ziemię. Natomiast uczniowie klasy III napisali życzenia skierowane do Ziemi. Starsi uczniowie wykonali piękne prace technikami plastycznymi poznanymi dotąd na lekcjach plastyki. Sprawmy, aby nasz DOM był czystą, zieloną planetą. Razem możemy wiele zmienić i naprawić. A najlepiej posłuchać głosów naszych uczniów. Oto one:

WIEDZĄ O TYM NIE TYLKO DZIECI, ŻE NIE PALI SIĘ W PIECU ŚMIECI Tymoteusz Dąbrowski

NISZCZYMY LAS - NIE BĘDZIE NAS Wiktor Olter

SEGREGUJEMY ŚMIECI, BO JESTEŚMY GRZECZNE DZIECI Alicja Talaśka