Światowy Dzień Wody

Opublikowano dnia 24-03-2019 21:03

Światowy Dzień Wody obchodzony jest od 1993 roku. Propozycja jego ustanowienia padła rok wcześniej podczas Konferencji ds. Środowiska i Rozwoju Narodów Zjednoczonych (UNCED). Zatwierdziło ją Zgromadzenie Ogólne ONZ. Światowy Dzień Wody odbywa się co roku w dniu 22 marca w celu uświadomienia, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. W naszej szkole z tej okazji odbył się krótki apel, w czasie którego uczennica klasy IV Amelia Grzonka przedstawiła wszystkim uczniom 10 sposobów oszczędzania wody. Ponadto uczniowie klasy IV i VI wraz z opiekunami zorganizowali Happening ekologiczny w Lińsku pod hasłem „Woda źródłem życia”. Przeszli przez wieś, rozdawali mieszkańcom ulotki informujące o sposobach oszczędzania wody oraz oczyścili ze śmieci brzeg lińskiego jeziora. Pamiętajmy: OSZCZĘDZAJMY WODĘ!