Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2020

Opublikowano dnia 02-10-2020 10:00

2 października 2020r. obchodziliśmy X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Kolejny raz nasza szkoła przyłączyła się do akcji edukacyjnej, która odbywa się już dziesiąty rok, zawsze w pierwszy piątek października. W Polsce inicjatorem dnia tabliczki mnożenia był m. in. pan Piotr Grabowski autor kart, które poprzez zabawę ucza dzieci tabliczki mnożenia. Tego roku w naszej szkole uczniowie klas młodszych zarówno na zajęciach z edukacji matematycznej, jak i na dodatkowych zajęciach kółka matematycznego utrwalali znajomość tabliczki mnożenia poprzez zabawę, grając w gry on-line, rozwiązując zadania, grajac w karty Grabowskiego. Natomiast uczniowie klas starszych rozwiązywali test, ktory pozwoli wyłonić mistrza tabliczki mnożenia. Bez wątpienia, podobnie jak w ubiegłych latach aktywny udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia przyczyni się do tego, że większość uczniów przychylniej spojrzy na umiejętność mnożenia, którą wykorzystujemy na co dzień nie tylko w szkole, ale również poza nią.