Opublikowano dnia 20-10-2019 14:09

Dnia 27 września 2019r. obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji w szkolnym holu pojawiła się tematyczna gazetka ścienna, dzięki której uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią tabliczki mnożenia oraz poczytać ciekawostki na jej temat. Ponadto na jesiennym drzewku pojawiły się działania utrwalające tabliczkę mnożenia w zakresie 100. W czasie przerw uczniowie wszystkich klas brali udział w zabawie matematycznej, która sprawdzała znajomość tabliczki mnożenia. Elementem zaskoczenia był fakt, iż matematyczne działania były umieszczone w wielu szkolnych zakątkach, co sprzyjało dodatkowemu ruchowi w czasie przerw. Akcja nauki tabliczki mnożenia poprzez zabawę tak bardzo spodobała się naszym uczniom, że trwała niemal przez cały tydzień.