Światowy Dzień Postaci z Baśni

Opublikowano dnia 07-11-2016 21:43

Dnia 7 listopada 2016 r.obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dzień ten jest obchodzony z okazji urodzin Walta Dysney,a, jednego z największych twórców bajek.

Postaci z bajek przedstawili nam uczniowie z klas: „0” z „Czerwonego Kapturka” I z „Jasia i Małgosi” II z „ Królewny Śnieżki” III z „Kopciuszka” IV z „Królowej Śniegu” V z„Dziewczynki z zapałkami” VI z „Kota w butach”

Każda klasa wybrała charakterystyczne postaci dla danej bajki i wykonała piękne stroje, w które przebrały się dzieci. Uczniowie ułożyli do swojej bajki 3 pytania, które zadali kolegom z innych klas. Dobre odpowiedzi nagradzane były brawami. Na koniec wszystkie postaci z bajek stanęły do wspólnej fotografii.