Światowy Dzień Poezji - wiosna w wierszach

Opublikowano dnia 23-03-2022 23:00

Światowy Dzień Poezji obchodzony jest już od 1999r. Tego dnia główie w Paryżu organizowane są m. in. różnego rodzaju wydarzenia literackie, spotkania autorskie, warsztaty pisarskie, które promują czytanie i pisanie poezji. Również w naszej szkole zapraganęliśmy choć na chwilę przenieść sie do świata poezji opisującej m. in. naszą najpiękniejszą porę roku - wiosnę. Sejm wyłonił czterech patronów roku 2022, wśród których znalazła się Maria Konopnicka oraz Józef Wybicki. W związku z czym z okazji Światowego Dnia Poezji uczniowie klas IV - VI zaprezentowali wiersze Marii Konopnickiej. Natomiast młodsi uczniowie recytowali również twórczość Doroty Gellner, Małgorzaty Strzałkowskiej oraz Joanny Guściora. Za udział w wydarzeniu uczniowie zostali nagrodzeni drobnymi upominkami oraz dodatkowymi ocenami z języka polskiego.