Opublikowano dnia 27-11-2016 21:20

Pluszowe misie, miękkie, puchate i miłe w dotyku, są ulubieńcami wszystkich dzieci już od ponad 100 lat.

Pocieszają, dodają otuchy i są niezbędną przytulanką przy zasypianiu. W 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, ustanowiono „Światowy Dzień Pluszowego Misia”, który świętujemy 25 listopada. I dlatego właśnie w tym dniu odbyła się w Szkole Podstawowej w Lińsku impreza czytelnicza z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Adresatami byli uczniowie klasy 0 i klas od I do VI. W tym dniu dzieci do szkoły przyszły ze swoimi ulubionymi pluszakami - misiami. Trzeba przyznać, że uczniowie mile nas zaskoczyli, nie było chyba w szkole tego dnia osoby, która przyszłaby bez swojego przyjaciela Misia. Sale lekcyjne przyozdobiły sylwetki misiów malowane specjalnie na tę okazję.

W działalności biblioteki szkolnej jak i w szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony był po raz pierwszy, ale spotkał się z ogromnym zainteresowaniem.

Na spotkaniu przedstawiono najbardziej znane sylwetki misiów - bohaterów literackich i filmowych, a także zapoznano wszystkich z historią powstania tego święta. Głównym celem popularyzacji tego święta była chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są: dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło.

Uczniowie z starszych klas przygotowałi wiele ciekawostek z życia żyjących misiów w różnych stronach świata. Wymieniony został ranking popularności misiów tych z literatury i filmu. Miś Kubuś Puchatek jest na pierwszym miejscu a dalej Miś Uszatek, Gumisie, Miś Yogi, Troskliwe Misie no i oczywiście Goldbären (złote misie) żelki. Spotkanie zakończyła zabawa ruchowa do wiersza „Tu mam ręce”.