ŚWIATOWY DZIEŃ OSZCZĘDZANIA

Opublikowano dnia 04-11-2019 23:32

Październik jest miesiącem oszczędzania. Z tej okazji pani Dorota Kołtonowska, opiekun SKO działającej w naszej szkole, zorganizowała dla wszystkich uczniów szereg atrakcji mających na celu promowanie oszczędzania wśród dzieci i młodzieży. Przygotowała gazetki tematyczne – dotyczące historii pieniądza w Polsce oraz propagujące Światowy Dzień Oszczędzania. Przeprowadzone zostały również konkursy dla wszystkich uczniów naszej szkoły.
31 października z okazji Światowego Dnia Oszczędzania pani Dorota zorganizowała spotkania, podczas których uczniowie opowiedzieli o swoich sposobach na oszczędzanie. Ponadto obejrzeli prezentację na temat historii pieniądza. Na zakończenie każdy uczestnik spotkania mógł zobaczyć polskie i zagraniczne monety, które wycofano z obiegu oraz polskie monety kolekcjonerskie.