Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

Opublikowano dnia 21-03-2021 19:00

21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Dzień ten został ustanowiony w 2005 roku. Głównym celem akcji jest przede wszystkim zapewnienie ludziom z tego typu niepełnosprawnością należytego miejsca w społeczeństwie. Poprzez realizację tego typu działań wpływamy na wzrost świadomości społeczeństwa i przypominamy o tym, że są między nami ludzie żyjący z wadą genetyczną. Pomysłodawcy tego dnia zachęcają do wyrażania solidarności z osobami niepełnosprawnymi poprze założenie kolorowych skarpetek nie do pary. Skarpetki nie do pary mają przypominać, że żyją między nami osoby, które na co dzień zmagają się z poczuciem niedopasowania i odrębności. W naszej szkole grupa przedszkolaków wraz z panią Patrycją Sumińską również integrowała się z rodzinami, w których żyją osoby z zespołem Downa.