Światowy Dzień Języka Angielskiego

Opublikowano dnia 27-04-2022 20:34

22 kwietnia świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego. Z tej okazji w szkole pojawiło się mnóstwo ciekawostek związanych z językiem. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się między innymi ile osób na świecie porozumiewa się w języku angielskim, jakie są najstarsze słowa oraz o ile nowych słów wzbogaca się ten język każdego dnia. Dzieci uczestniczące w kołku językowym zmagały się z tłumaczeniem nazw angielskich. Niektóre nazwy własne wywołały uśmiech na twarzach naszych młodych tłumaczy. Ku naszemu zaskoczeniu stwierdziliśmy, że nie zawsze znamy znaczenie nazw otaczających nas przedmiotów. Ogłoszony został także konkurs na słowniczek obrazkowy, którego rozwiązanie ogłosimy już wkrótce.