Sprzątanie świata

Opublikowano dnia 28-09-2014 18:46

Nasza Ziemia jest kochana, więc sprzątamy ją od rana. Czy to mały, czy to duży, wszyscy chcemy się przysłużyć. Ręce rwą się do roboty, by wysprzątać światek złoty, by potomni nie krzyczeli, że brudną Ziemię po nas ujrzeli. Wzorem lat ubiegłych i w tym roku uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami włączyli się w ogólnopolską akcję „Sprzątanie świata”. Chcąc pomóc naszej planecie wyruszyliśmy do Lińska i okolicznych miejscowości, aby posprzątać to, co zostawili po sobie ludzie niedbający o przyrodę oraz o zdrowie swoje i innych. Idąc do: Lisin, Zarośli, Kamionki, Okonin Nadjeziornych, Rosochatki i dookoła jeziora w Lińsku zebraliśmy łącznie: 11½ worków plastików, 3½ worków szkła i 9 worków odpadów zmieszanych. Mamy nadzieję, że w końcu doczekamy chwili, gdy nie będziemy musieli brać udziału w takich akcjach, bo każdy będzie wyrzucał śmieci tam, gdzie powinien.