Opublikowano dnia 11-10-2018 00:58

Dnia 10.10.2018r. w naszej szkole gościł dzielnicowy Posterunku Policji w Śliwicach asp. Tomasz Kołodziejski. Spotkał się z uczniami klas VI - VIII. Poprowadził pogadankę dotyczącą uzależnień. Opowiedział, jaki wpływ na organizm człowieka mają narkotyki i dopalacze. Uświadomił uczniom, że dopalacze mogą zawierać bardzo nietypowe składniki typu: trutki na szczury, środki ochrony roślin, pokruszone świetlówki. W związku z tym są one bardzo niebezpieczne dla zdrowia a nawet życia człowieka. Bardzo dobrym zobrazowaniem słów pana policjanta był film – wywiad z chłopakiem, który był uzależniony od narkotyków i dopalaczy. Na zakończenie uczniowie mieli możliwość zadawania pytań. Mamy nadzieję, że to spotkanie będzie przestrogą dla naszych podopiecznych i nigdy nie sięgną ani po narkotyki, ani po dopalacze.