Opublikowano dnia 18-12-2015 22:19

W trosce o bezpieczeństwo uczniów naszej szkoły w dniu 18 grudnia 2015r. zostało zorganizowane spotkanie z policjantem. Głównym tematem pogadanki była bezpieczna droga do szkoły oraz bezpieczny powrót uczniów ze szkoły do domu. Funkcjonariusz policji Arkadiusz Cyls przypomniał o tym, aby dzieci jako uczestnicy ruchu drogowego w szczególności poza terenem zabudowanym zawsze zakładały kamizelki odblaskowe. Kolejny temat podjęty przez pana policjanta to zakup fajerwerków, petard, itp. W związku ze zbliżającym się Sylwestrem oraz karnawałem wzmożony jest popyt na fajerwerki. Jednak nie wszyscy dorośli wiedzą o tym, że nie wolno sprzedawać materiałów pirotechnicznych dzieciom. Również nie wszystkie dzieci wiedzą o tym, że jako osoby niepełnoletnie nie mają prawa do zakupu tego typu produktów. Kolejny temat to wolny od zajęć okres Świąt Bożego Narodzenia, który wszystkim kojarzy się ze srogą zimą. Choć w tym roku jeszcze zima nie nadeszła, to warto było przypomnieć zasady bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie. W końcowej części spotkania pan policjant Arkadiusz Cyls podał liczne przykłady z kroniki policyjnej, gdzie dorośli wykorzystywali zaufanie dzieci. Mamy nadzieję, że czujność naszych uczniów będzie wzmożona i nie dadzą namówić się na przejażdżkę z nieznajomym. Na koniec spotkania pani dyrektor Gabriela Kozłowska serdecznie podziękowała policjantowi za przybycie do naszej szkoły oraz za cenne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa naszych uczniów. Jako dowód wdzięczności uczennica Zuzanna Welzant wręczyła policjantowi rękodzieło wykonane przez naszych wychowanków.