Spotkanie z dietetykiem

Opublikowano dnia 17-10-2024 17:32

17 października gościliśmy w naszej szkole specjalistkę w dziedzinie żywienia, panią dietetyk Karinę Szynderłata. W zajęciach z dietetykiem wzięli udział uczniowie z klas IV-VIII. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia, oraz zapobieganie uzależnieniom, poprzez zapoznanie ze skutkami zdrowotnymi stosowania używek. Z przygotowanej, przez prowadzącą, prezentacji uczniowie dowiedzieli się, między innymi: jak ważną rolę w codziennym życiu odgrywa ruch, regularne spożywanie posiłków, odpowiednie nawodnienie organizmu oraz zdrowy sen. Ile cukru znajduje się w przekąskach, reklamowanych jako ,,zdrowe. Po omówieniu prezentacji uczestnicy spotkania mieli możliwość zadawania pytań, na które pani Karina bardzo chętnie odpowiadała. Dziękujemy za poświęcony czas i przekazaną wiedzą. Pozostaje nam wprowadzić ją w życie.