Spotkanie z asesorem sądowym

Opublikowano dnia 12-03-2024 16:05

Godzina wychowawcza to bardzo ważna i pouczająca lekcja, szczególne, gdy gościem jest sędzia. Odwiedziła nas wczoraj pani Angelika Treider - Szeffs będąca asesorem sądowym Sądu Rejonowego w Tucholi, orzekająca w II Wydziale Karnym.

Uczniowie klas IV-VIII dowiedzieli się wielu ciekawostek związanych z grupą zawodów prawniczych oraz z długą drogą, która prowadzi do uzyskania tytułu sędziego. Pani Angelika uświadomiła uczniom, że nie są bezkarni wobec prawa, odpowiedziała na wiele pytań, które pojawiały się podczas spotkania.

Dziękujemy za przyjazd i poświęcony nam czas. Życzymy wielu sukcesów na trudnej zawodowej drodze.

P.S. Cieszymy się, że udało się spełnić Pani marzenie😉 (pani Angelika zawsze chciała zasiąść za nauczycielskim biurkiem).