Spotkanie w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Lińsku

Opublikowano dnia 04-10-2022 15:00

We wtorek 4 października dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Lińsku. Na miejscu przywitał nas sam pan prezes, Zygmunt Andrearczyk. ,,Liski" miały wiele pytań dotyczących funkcjonowania straży pożarnej i pracy strażaka. Chciały np. wiedzieć: Kto może prowadzić wóz strażacki? Kto włącza syreny? Ile jest strażaków w OSP Lińsk? Lub ile wezwań, i do jakich zdarzeń, strażacy mieli w tym roku? Pan Zygmunt odpowiedział na wszystkie pytania i bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy. Dzieci dowiedziały się też, kto jest patronem strażaków i kiedy obchodzą oni swoje święto. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć wóz strażacki wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy i strój w jaki strażacy ubierają się do akcji. Pan Zygmunt, w zajmujący sposób, tłumaczył przeznaczenie każdej części wyposażenia wozu strażackiego. Najwięcej emocji wzbudziło zwiedzanie wnętrza wozu oraz uruchomienie syreny.

Myślę, że wiedza wyniesiona z tego spotkania, pozostanie na długo w pamięci przedszkolaków. Bardzo dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej za to miłe i pouczające spotkanie.

Katarzyna Grzonka