Spotkanie przy choince klas 0 - III

Opublikowano dnia 14-12-2017 22:28

Dnia 12 grudnia 2017 roku po raz kolejny mogliśmy spotkać się w naszej szkole z uczniami, ich rodzicami, mieszkańcami Lińska oraz okolicznych miejscowości, a także ks. Mariuszem Kryża, Wójtem Gminy Śliwice oraz zaproszonymi gośćmi na spotkaniu przy choince. Boże Narodzenie jest wyjątkowym okresem, pełnym zadumy, pojednania, radości. Słowem Jana Pawła II jest to czas człowieka, ponieważ wśród wielu miliardów ludzi na świat przychodzi ten jeden wyjątkowy Jezus. Cud i świąteczny czar odczuć mogliśmy poprzez wsłuchanie się we wspólne kolędowanie i treść jasełek przygotowanych przez grupę „0” oraz dzieci z klas I, II, III pod czujnym okiem pani Anny Karnowskiej. Dzieci wcieliły się w role Maryi, Józefa, aniołków oraz podążających do stajenki pastuszków, trzech króli i zwierząt. Śpiewały one piękne kolędy i bożonarodzeniowe piosenki. Poprzez ten wspólnie spędzony czas podtrzymaliśmy naszą szkolną tradycję spędzania tego magicznego okresu nie tylko w gronie najbliższej rodziny, ale także z szerszą społecznością. Po uroczystym programie dla naszych dzieci oraz przybyłych gości czekał słodki poczęstunek wraz z kawą i herbatą. Rodzice naszych dzieci po raz kolejny przygotowali pyszne ciasta, które królowały na świątecznych stołach.