Spotkanie przy choince

Opublikowano dnia 15-12-2016 23:07

Dnia13.12.2016 roku po raz kolejny w naszej szkole spotkaliśmy się z uczniami, ich rodzicami, mieszkańcami Lińska i okolicznych miejscowości, Ks. Proboszczem, Wójtem Gminy Śliwice oraz zaproszonymi gośćmi na „Spotkaniu przy choince”.

Mogliśmy tego dnia złożyć sobie świąteczne życzenia i przybliżyć magię tych wyjątkowych Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci z grupy „O” oraz uczniowie klas: I, II i III przygotowali pod czujnym okiem p. Anny Karnowskiej, program artystyczny, który zaprezentował nam nieodłączne elementy świąt, takie jak: strojenie choinki, wypatrywanie pierwszej gwiazdki, dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń, odwiedziny oczekiwanego Gwiazdora.

Dzieci wcieliły się w role: Choinki, Gwiazdy i Gwiazdora. Śpiewały świąteczne piosenki i kolędy oraz ubarwiły uroczystość grą dzwoneczków, grzechotek i kołatek. Konferansjerzy wyjaśnili znaczenie bożonarodzeniowych symboli oraz przytoczyli cytaty z Pisma Świętego dotyczące narodzin Pana Jezusa. Po uroczystym programie na przybyłych gości oraz naszych dzieci czekał słodki poczęstunek wraz z kawą i herbatą. Mamy naszych uczniów, jak co roku, upiekły pyszne ciasta, którym nie można było się oprzeć.

Następnego dnia, uczniowie klas: IV, V, VI występowali dla swoich rodziców. Zaprezentowali montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem p. Doroty Kołtonowskiej, w którym nie zabrakło wzruszających wierszy i pięknych świątecznych piosenek i kolęd. Blask świec i anielskie głosy dzieci sprawiły, iż na twarzach gości pojawiły się radosne uśmiechy, które towarzyszyły im do końca spotkania. Po występie uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami usiedli przy wspólnym stole pełnym smakowitych ciast.

Dzięki zaangażowaniu rodziców, uczniów i nauczycieli oraz obecności przybyłych gości „Spotkanie przy choince” jest naszą szkolną, bożonarodzeniową tradycją, którą będziemy pielęgnować.