Spotkania przy choince

Opublikowano dnia 11-12-2014 23:31

Warto czekać na ten wieczór, święty wieczór w świętą noc, gdy Bóg rodzi się w kolędzie gdy jaśnieje prawdy moc We wtorek 9 grudnia 2014r. odbyło się w naszej szkole, tradycyjnie jak co roku, spotkanie przy choince dla rodziców uczniów klas III-VI, mieszkańców Lińska i okolicznych miejscowości oraz zaproszonych gości. W skromne progi naszej szkoły przybyli przedstawiciele władz lokalnych: wójt Gminy Śliwice – pan Daniel Kożuch, przewodniczący Rady Gminy – pan Zbigniew Zwoliński, przewodnicząca i członkowie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji: pani Wiesława Pankau, Danuta Marcinek, Marzena Talaśka, sołtys sołectwa Lińsk – pan Adam Gatz, prezes OSP Lińsk – pan Zygmunt Andrearczyk, leśniczy Leśnictwa Lisiny – pan Marian Szymański, panie z KGW Lińsk wraz z przewodniczącą – panią Haliną Marach. Swoją obecnością zaszczycił nasz również proboszcz śliwickiej parafii – ksiądz Andrzej Koss. Wszystkich zebranych w świąteczny nastrój wprowadzili uczniowie z klas III-VI, którzy zaprezentowali przedstawienie bożonarodzeniowe przeplatane piosenkami świątecznymi, kolędami i pastorałkami, przygotowane przez panią Jolantę Bukowską. Na zakończenie pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Lińsku – Gabriela Kozłowska złożyła wszystkim życzenia świąteczne i zaprosiła na poczęstunek. W środę 10 grudnia 2014r. do szkoły przybyli rodzice uczniów klas „0” – II. Obejrzeli jasełka przygotowane przez uczniów klas młodszych pod czujnym okiem pani Renaty Treider. Dzieci wcieliły się w różnorodne postaci z Biblii, bajek, czego odzwierciedleniem były piękne stroje. Na zakończenie pani dyrektor – Gabriela Kozłowska złożyła wszystkim przybyłym życzenia świąteczne. Następnie rodzice i ich pociechy udali się na kawę i ciasto.