Śniadanie Daje Moc

Opublikowano dnia 09-11-2016 23:35

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

8 listopada obchodzimy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia, ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. Do tej pory dzień ten jest obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej, m.in. w Wielkiej Brytanii. Właśnie dlatego m.in. nasza szkoła 8 listopada obchodziła „Dzień Śniadanie Daje Moc”.

Uczniowie każdej z klas przynieśli do szkoły swoje ulubione i pełne zdrowia smakołyki śniadaniowe, z których wspólnie przygotowali pyszne śniadanie dla całej klasy. Zapach ogórków, pomidorów, szczypiorku i świeżego pieczywa królował w każdej z naszych sal i jeszcze bardziej pobudzał apetyty dzieci i nauczycieli.

Wspólna praca i frajda, która towarzyszyła dzieciom w przygotowaniu śniadania sprawiła, iż nawet szkolne niejadki nie wyszły dzisiejszego dnia ze szkoły z pustymi brzuchami.