Śniadanie Daje Moc

Opublikowano dnia 09-11-2015 23:20

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Już od pięciu lat, 8 listopada obchodzony jest w polskich szkołach jako Dzień Śniadanie Daje Moc. Celem programu jest zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Dlaczego Dzień Śniadanie Daje Moc obchodzony jest właśnie 8 listopada. 8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do programu. Nauczyciele przeprowadzili zajęcia na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w prawidłowym funkcjonowaniu człowieka w ciągu dnia. Dzisiaj dzieci z klas IV-VI przygotowały dla wszystkich uczniów śniadanie, które następnie wspólnie z wychowawcami zjedli w czasie przerwy.