Śniadanie daje moc

Opublikowano dnia 04-11-2014 20:01

Moje zdrowie w moich rękach, Chcę być zdrowa, więc nie kwękam. Codziennie jem pięć razy posiłki, Nie fastfoody – lecz witaminki. Śniadanie jest bardzo ważne, więc przygotowuję je uważnie. Co zjem rano da mi siły, na następne dnia godziny. Dzisiaj, podobnie jak w latach ubiegłych, w ramach programu „Śniadanie daje moc” uczniowie klas IV-VI wspólnie z wychowawcami przygotowali pyszne, zdrowe, kolorowe kanapki. Dzieci zadbały również o swoich młodszych kolegów i koleżanki z klas „0” – III. Dla nich również były przeznaczone kanapki. Następnie w czasie przerwy śniadaniowej uczniowie z poszczególnych klas zasiedli wspólnie z wychowawcami do stołów i zjedli najważniejszy posiłek w ciągu dnia, czyli śniadanie. Przy tej okazji dzieci dowiedziały się, dlaczego śniadanie jest tak ważne oraz jakie wartości odżywcze zawierają przygotowane wcześniej kanapki. Wszystkim bardzo smakowało.