Skoro wiosna to i bociany...

Opublikowano dnia 21-03-2024 12:30

Kolejną atrakcją dzisiejszego dnia była wizyta edukatorek z Centrum Czynnej Ochrony Przyrody Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Tleniu. Poprowadziły one ciekawe zajęcia dla uczniów na temat bociana białego i czarnego. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy, w których współpracowały i zdobywały nowe wiadomości.

Młodsza grupa czyli klasy „0”-II słuchały bajki dotyczącej ptaków, brały udział w quizie sprawdzającym ich wiedzę i przygotowały piękne bocianie opaski, z którymi na głowie krążyły po szkolnym korytarzu jak bocian wokół swego gniazda.

Grupa starsza- klasy III i IV swoje zmagania zaprezentowała na szkolnym boisku, szukając ukrytych zagadek. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązanie rebusów i wpisanie haseł do krzyżówki. Rozwiązując krzyżówkę zdobywali wiadomości m.in. o wielkości gniazd, bocianich sejmikach czy wędrówkach ptaków.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe upominki i podziękowali za cenne lekcje. Serdecznie Paniom dziękujemy.