Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Opublikowano dnia 01-09-2020 13:00

Po pięciomiesięcznej przerwie (z wyjątkiem zakończenia roku szkolnego) zabrzmiał upragniony dzwonek. Znowu stanęliśmy w progach naszej szkoły tętniącej życiem. Tradycyjnie o godzinie 8.00 w kościele w Śliwicach odprawiona została msza święta dla uczniów uczęszczających do szkół znajdujących się na terenie naszej gminy. Przed mszą delegacja Urzędu Gminy oraz delegacje poszczególnych placówek oświatowych złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod pomnikiem św. Maksymiliana Marii Kolbego. O godzinie 9.00 zabrzmiał, pierwszy w tym roku szkolnym, dzwonek w naszej szkole. Uczniowie, dzieci z oddziału przedszkolnego, nauczyciele oraz rodzice zgromadzili się na boisku szkolnym. Oczywiście każdy pamiętał o przestrzeganiu zasad reżimu sanitarnego. Pani dyrektor Gabriela Kozłowska powitała wszystkich zebranych. W skrócie przedstawiła zasady funkcjonowania placówki w czasie trwania pandemii koronawirusa. Życzyła wszystkim wytrwałości, zapału do pracy oraz nauki tylko w trybie stacjonarnym. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal lekcyjnych, gdzie zostali zapoznani z planem lekcji, otrzymali podręczniki i ćwiczenia.