Powitanie Wiosny

Opublikowano dnia 20-03-2018 22:47

Dnia 21 marca 2018 r. zgodnie z wieloletnią tradycją świętowaliśmy w naszej szkole nadejście wiosny. Organizatorami uroczystości były najmłodsze pociechy z grupy „0” wraz z wychowawcą panią Anną Karnowską. Dzieci zatańczyły wiosenny taniec i wspaniale odegrały swoje role w przedstawieniu wcielając się w: Pana Jana, Żonę, Sąsiadkę, Doktora, Listonosza, Psa, Kota i długo wyczekiwaną Panią Wiosnę. Wszyscy nasi, mali aktorzy starali się obudzić Jana, który zapadł w sen zimowy, ale tylko Wiośnie udało się go zbudzić. Na koniec uroczystości w radosnych nastrojach uczniowie całej szkoły udali się nad jezioro z Marzanną po to, aby symbolicznie pożegnać zimę. Z okazji pierwszego dnia wiosny zaprosiliśmy do szkoły panią Marlenę Wojciechowską, która jest „Zielonym Edukatorem” przy Wdeckim Parku Krajobrazowym. Pani Marlena przeprowadziła z uczniami zajęcia z edukacji ekologicznej pt. „Wiosna, ach to Ty”. Przedstawiła zmiany zachodzące w przyrodzie, zaprezentowała zwiastuny wiosny zarówno te ze świata roślin jak i zwierząt. Uczniowie mogli obejrzeć prezentację, wysłuchać odgłosów ptaków. Na zakończenie w ramach podsumowania uczniowie rozwiązywali krzyżówkę. Każdy dostał na pamiątkę pocztówkę z wiosennym kwiatkiem oraz kartę pracy. Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem uczestniczyli w tych zajęciach.