Powitanie wiosny

Opublikowano dnia 25-03-2015 22:19

Dnia 20 marca 2015r. powitaliśmy w naszej szkole wiosnę. Z tej okazji wszyscy uczniowie i nauczyciele przyszli ubrani na zielono. Po obiedzie udaliśmy się na salę gimnastyczną. Tam obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Witaj wiosno!”, które przygotowali uczniowie klasy II pod czujnym okiem wychowawczyni – p. Gabrieli Kozłowskiej. Dzieci wcieliły się w zwierzęta szukające oznak wiosny oraz w pierwsze wiosenne kwiaty. Wierszyki przeplatane były wesołymi piosenkami. Dodatkowym atutem przedstawienia okazały się bardzo ciekawe, starannie przygotowane stroje. Następnie, zgodnie z tradycją, odbył się przemarsz z marzanną przez Lińsk. Potem udaliśmy się nad jezioro, gdzie spaliliśmy symbol zimy. Mamy nadzieję, że dzięki temu wiosna zawita do nas na stałe. Przy okazji obchodów pierwszego dnia wiosny rozstrzygnięty został konkurs szkolny „Wiosenne rymowanki”. Uczniowie mieli za zadanie napisać przynajmniej 6 wersowy wierszyk nt. wiosny i wykonać do niego ilustrację. Nagrodę książkową otrzymał Marcin Metza z klasy V. Gratulujemy.