Podsumowanie projektu edukacyjnego „Apetyt na książkę”

Opublikowano dnia 03-04-2019 17:28

Dnia 3 kwietnia uczniowie naszej szkoły zaspokajali swój apetyt na książkę. Tego dnia dzieci należące do kółka teatralnego zaprezentowały przedstawienie pt. „Czas na las” zachęcające innych do czytania książek, z których możemy czerpać wiele dobrych rad na przyszłość. Jedną z tych rad, która pojawiła się również w naszym przedstawieniu teatralnym jest dbanie o wspólne dobro i pamiętanie o zachowaniu, przez które nie narzucamy innym swojej woli, tylko dochodzimy do porozumienia czyli kompromisu.
Po części artystycznej na naszych uczniów czekały zabawy, dzięki którym dzieci integrowały się pracując w zróżnicowanych pod względem wieku zespołach i rozwiązując powierzone zadania. Uczniowie odgadywali tytuły książek na podstawie wybranego z nich fragmentu, rozwiązywali zagadki, odszukiwali i realizowali ukryte w wierszach komendy, przy zabawie w kalambury wcielali się w bohaterów książek oraz powtarzali niełatwe łamańce językowe. Każdy zespół starał się sumiennie wykonać swoje zadanie.
Po zakończonych zabawach wszyscy razem stwierdziliśmy, iż nasz książkowy głód nie został zaspokojony, a wręcz przeciwnie jesteśmy spragnieni książek i przygód, które się w nich kryją.