Podsumowanie konkursu fotograficznego ,,Jesień z książką"

Opublikowano dnia 16-11-2023 21:00


W czwartek, 16 listopada w naszej szkole odbył się wieczorek poezji pt. „Jesień z książką” zorganizowany przez panie Katarzynę Grzonka i Annę Karnowską. Był on chwilą wytchnienia dla nas wszystkich, chwilą bez codziennych obowiązków. Nasi uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki i zaprezentowali jesienny taniec do utworu F. Chopina „Walc a-moll” przygotowany pod czujnym okiem pani Patrycji Dąbrowskiej. Wprowadzili wspaniały jesienny klimat do serc naszych gości: pani dyrektor, wójta gminy Śliwice , emerytowanych pracowników naszej szkoły, pań z KGW w Lińsku, absolwentki naszej szkoły p. Marty Belt oraz swoich rodziców i nauczycieli. Była to okazja do spotkania i przywołania wspomnień dawnych szkolnych lat.

Po części artystycznej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego, profesjonalnie ocenionego przez panią Martę. Nasi uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością. Powstały piękne zdjęcia współtworzące jesienną dekorację wieczoru. Wszystkie zostały wyróżnione i nagrodzone zimową lub świąteczną sesją fotograficzną.
Mamy nadzieję, że będzie nam dane zobaczyć efekty jej pracy. W dalszej części wieczorku usiedliśmy razem przy stole, aby przy kawie, pysznym kompocie oraz domowych słodkich wypiekach porozmawiać o szkolnych i codziennych sprawach. Przy świetle reflektorów oświetlających dekorację czuliśmy się jak w jesiennej podróży. Zapewne będzie to długo wspominane popołudnie.

Dziękujemy przybyłym gościom, pani Marcie, występującym uczniom oraz pracownikom szkoły, którzy przyczynili się do stworzenia tego urokliwego klimatu.