Podsumowanie II modułu innowacji pedagogicznej CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki

Opublikowano dnia 01-03-2020 16:50

W ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki uczniowie klasy II zrealizowali zadania z modułu II. Uczniowie wraz z wychowawcą spośród wyznaczonych lektur wybrali lekturę pt. „O psie, który jeździł koleją” Romana Pisarskiego. Po przeczytaniu lektury uczniowie postanowili zorganizować kącik poświęcony pieskom. Zgromadzili wiele gadżetów niezbędnych do karmienia psa, wychodzenia z nim na spacer. W kąciku znalazły się również gadżety niezbędne do zabawy z psem oraz nagrody w postaci psich przysmaków. Ponadto uczniowie przygotowali legowisko dla psa. Jednak zanim powstało przytulne legowisko uczniowie uszyli mięciutkie poduszki dla psa, tworzące wygodny dywanik. Dzięki temu działaniu dzieci poznały proste techniki szycia. Zajęcia poświęcone szyciu bardzo przypadły dzieciom do gustu. Czynność ta kontynuowały w domu, angażując niemal całą rodzinę. Wśród członków rodziny znaleźli się również i tacy (najmłodsi), którzy zapragnęli poznać techniki szycia. Po uszyciu wygodnych poduszek dzieci wykonały z kartonu przytulne legowisko, w którym nie zabrakło wody oraz smacznych kości. Dzieci zachęcały innych do tego, aby z troską opiekować się swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. Przy okazji powstało również hasło – „Zaopiekuj się mną”, co widać na załączonej fotografii. Ostatnie zadanie, którego podjęli się uczniowie to klasowy konkurs głośnego czytania. Wszyscy uczniowie bardzo ładnie czytali wyszukane fragmenty z lektury „O psie, który jeździł koleją”. Na tych, którzy wzorowo czytali czekały nagrody w postaci dyplomów.