„Podróże z książką” - podsumowanie projektu edukacyjnego

Opublikowano dnia 14-04-2016 01:19

13 kwietnia w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego „Podróże z książką” realizowanego przez uczniów wszystkich klas już od początku drugiego semestru.

Głównym celem projektu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów i zachęcanie ich do korzystania z zasobów biblioteki szkolnej. W bieżącym roku szkolnym księgozbiór szkoły, w związku z udziałem szkoły w programie „Książki naszych marzeń”, wzbogacił się o 110 nowych pozycji.

W ramach realizacji projektu uczniowie klas „0”- III poznali książkę Martyny Wojciechowskiej – „Dzieciaki świata”, natomiast uczniowie klas IV-VI - „Podróże z Neli” Wydawnictwa National Geographic. Na podstawie książek każda klasa opracowała i przeprowadziła projekty klasowe według własnych pomysłów i koncepcji. W trakcie projektów uczniowie wykonali między innymi plakaty, rysunki, biżuterię, stroje, makiety oraz przygotowali scenki i prezentacje multimedialne, które przedstawili na imprezie podsumowującej.

Wszystkie klasy podczas prezentacji swojego dorobku zadziwiały pomysłowością i kreatywnością. Uczniowie często w humorystyczny sposób przedstawiali ciekawostki krajów, po których ostatnio „podróżowali” nie opuszczając przy tym domu i zajęć lekcyjnych. Czas poświęcony na realizację projektu uświadomił uczniom, że czytanie książek nie tylko poszerza wiedzę, wzbogaca słownictwo i rozwija wyobraźnię, ale może być też źródłem wielu pomysłów i podstawą do wspólnej zabawy, która jednocześnie czegoś uczy.