,,Pod biało - czerwoną"

Opublikowano dnia 10-11-2022 19:32


,,Niech biało – czerwona dumnie, przez cały rok powiewa w sercach naszych małych Ojczyzn…”

Człowiek to istota społeczna – słowa, które znamy i powtarzamy stają się prawdą, gdy mamy okazję do współdziałania.

Dziś cała szkolna społeczność, czyli pani dyrektor, nauczyciele, uczniowie i rodzice wraz z mieszkańcami sołectwa Lińsk, sołtysem, Kołem Gospodyń Wiejskich, Ochotniczą Strażą Pożarną i oczywiście przedstawicielami Urzędu Gminy Śliwice udowodnili, że współpraca jest ważna i dzięki niej można budować dobre relacje, a przy okazji brać udział w niecodziennych przedsięwzięciach.

Upamiętniając odzyskanie przez Polskę Niepodległości wzięliśmy udział w konkursie Wojewody Kujawsko – Pomorskiego dla sołectw i jednocześnie zakończyliśmy udział w akcji ,,Pod biało – czerwoną”.

Projekt ten zakładał sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztu dla każdej gminy, która do niego dołączy.

Inicjatorką akcji na naszym terenie była pani Patrycja Dąbrowska, która za zgodą pani dyrektor Gabrieli Kozłowskiej i przy wsparciu zastępcy wójta pani Katarzyny Daszkiewicz rozpropagowała projekt wśród mieszkańców. Wspólnymi siłami udało się zebrać oczekiwaną liczbę głosów i zdobyć środki na budowę masztu.

Projekt ,,Pod biało-czerwoną” nie tylko zjednoczył mieszkańców, ale także zachęcił ich do patriotycznych postaw i wzbudził dumę z bycia Polakami. Umieszczenie flagi w wyjątkowym miejscu jest dowodem na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków.

Inaugurację obchodów Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęto od wciągnięcia flagi na maszt i odśpiewania hymnu państwowego. Po przejściu do budynku szkoły przed wszystkimi zaprezentowała się klasa V w akademii przygotowanej pod czujnym okiem wychowawczyni pani Celiny Schiller. Na każdego ucznia czekał słodki upominek, a goście zostali zaproszeni do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Oprawą muzyczną tego wydarzenia zajął się zespół Sempre.

Razem możemy więcej. Budujmy wspólnotę i wzmacniajmy idee zaangażowanego społeczeństwa obywatelskiego.

Patrycja Dąbrowska

,,#PodBiałoCzerwoną #SzkołaDoHymnu #LaboratoriaPrzyszłości