Pochód Świętych z okazji uroczystości Wszystkich Świętych

Opublikowano dnia 30-10-2018 17:33

Dnia 28 października 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pochodzie świętych zorganizowanym przy współudziale Kościoła Parafialnego w Śliwicach, GOK w Śliwicach, szkół podstawowych w Lińsku, Śliwicach i Śliwiczkach. Tego dnia nasi uczniowie przebrani w stroje przypominające do złudzenia daną postać świętego uczestniczyli we mszy świętej, po zakończeniu której udali się w orszaku do GOK – u na oficjalną prezentację postaci świętych. Podczas prezentacji danej postaci uczniowie SP w Śliwicach odczytywali krótki jej życiorys. Natomiast jury bacznie obserwowało podobiznę prezentowanych świętych wraz z ich atrybutami. W czasie obrad jury część artystyczną wypełnił taniec flagi zaprezentowany przez uczniów SP w Śliwicach oraz występ zespołu gospel „Amicis”. Po długich obradach jury wraz z uzasadnieniem wyłoniło zwycięzców. Za wiarygodność postaci zostały przyznane trzy miejsca. Natomiast uczennica naszej szkoły – Maja Umerska z klasy IV przebrana za siostrę Faustynę została wyróżniona i nagrodzona nagrodą rzeczową. Gratulujemy!