Piknik historyczny

Opublikowano dnia 06-07-2015 02:37

W dniu 30 czerwca 2015r. w ramach wypoczynku letniego Szkołę Podstawową w Lińsku odwiedziło Bractwo Rycerskie z Torunia. Uczniowie wzięli aktywny udział w pikniku historycznym. Członkowie Bractwa Rycerskiego wprowadzili dzieci w odległe czasy naszej historii. Poza tym zostały zaprezentowane ówczesne stroje, które po pokazie można było przymierzyć i poczuć się jak w odległej epoce. W trakcie pikniku dzieci miały okazję zapoznać się z ówczesnym pismem oraz sposobem bicia monet. Oprócz tego chętni mogli piec na ogniu podpłomyki. Wszyscy uczestnicy pikniku historycznego bardzo chętnie brali udział w konkurencjach zręcznościowych. Wielu chłopców zamarzyło o wstąpieniu do Bractwa Rycerskiego, jednak jak się okazało każdy kandydat musiał wykazać się pewnymi umiejętnościami. Były strzały z łuku, rzut oszczepem, „atak na ziemniaka” oraz picie wody z rogu. Poza tym dzieci zapoznały ze sposobem tworzenia formacji bojowej lub obronnej w czasie trwającej walki. Po wyczerpujących zawodach wszyscy kandydaci udali się na ciepły poczęstunek. Całemu spotkaniu towarzyszył dobry humor i świetna zabawa.