Pierwszy dzień jesieni

Opublikowano dnia 23-09-2021 23:00

W związku z pierwszym dniem jesieni uczniowie klasy 0 - III uczestniczyli w spotkaniu z zielonym edukatorem, przedstawicielem Wdeckiego Parku Krajobrazowego. W trakcie spotkania zespoły klasowe poznawały i utrwlały nazwy różnych gatunków drzew liściastych. Nauka odbywała się poprzez zabawę. Uczniowie klasy I mieli za zadanie odszukać ukryte pomiędzy drzewami puzzle, z których układali obrazki przedstawiające liście danego gatunku drzewa. Każdy kolejny, odszukany liść tworzył piękną kronę jesiennego drzewa. Uczniowie klasy II i III bawili się w dedektywów, bowiem musieli wytropić ukryte w plenerze układanki przedstawiające liście konkretnych gatunków drzew. Na koniec spotkania najlepsi dedektywi otrzymali nagrody rzeczowe w postaci kolorowanek i notatników.