„Październik miesiącem oszczędzania”

Opublikowano dnia 24-11-2021 18:00

W myśl hasła: „Październik miesiącem oszczędzania” w naszej szkole podjęte zostały akcje mające na celu zwrócenie uwagi uczniów na to, jakie korzyści wynikają z oszczędzania. Jest to bardzo szerokie pojęcie wykraczające poza sferę pieniądza,a dotyczą one wielu obszarów: jakości życia, przyszłości, środowiska naturalnego. W naszej szkole od wielu lat swoją działalność prowadzi Szkolna Kasa Oszczędności. Uczniowie mogą wpłacać swoje pieniądze na książeczki SKO. Na początku października, podczas Uroczystości Pasowania, wszystkie dzieci z I klasy otrzymały swoje książeczki. Ponadto na szkolnym holu została przygotowana gazetka tematyczna przedstawiająca banknoty polskie, które były w obiegu na przestrzeni XVIII, XIX i XX wieku oraz polskie banknoty kolekcjonerskie. Opiekun SKO – pani Dorota Kołtonowska zorganizowała również konkurs plastyczny i literacki pt. „Co bym zrobił gdybym został milionerem?”. Dzieci z klas młodszych wykonywały prace plastyczne na podany temat, natomiast uczniowie klas IV – VIII pisali opowiadanie. Odbyło się również pierwsze losowanie niespodzianek dla dzieci, które swoje pieniądze wpłacają na książeczki – wylosowano Elizę Kożuch z klasy I i Karola Talaśkę z klasy VI. Dnia 24 listopada ogłoszono wyniki konkursu, w którym wzięli udział: Kacper Kołtonowski z klasy I, Aleksandra Czapiewska, Artur Grugel i Alicja Talaśka z klasy II, Joanna Kożuch z klasy III oraz uczennice klasy IV – Julia Andrearczyk, Anna Grugel i Magdalena Różycka. Pierwsze miejsce w kategorii klas młodszych zajęłaJoanna Kożuch, natomiast w kategorii klas starszych – Magdalena Różycka. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, zwycięzcom gratulujemy!