Pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej

Opublikowano dnia 11-02-2019 18:13

Dnia 11 lutego 2019r. po długich oczekiwaniach uczniowie klasy I zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Tego dnia każdy pierwszoklasista wysłuchał próśb wypowiedzianych przez zniszczoną i nieszczęśliwą książkę. Uczniowie mieli okazję wykazać się wiadomościami na temat tego, co tak naprawdę lubi każda książka. Ponadto odgadywali zagadki, których treść nawiązywała do najpopularniejszych baśni i bajek. Każdy pierwszoklasista mógł wskazać przedmiot charakterystyczny dla danego bohatera baśni lub bajki. Po części mniej oficjalnej nastąpił moment złożenia uroczystej przysięgi. Uczniowie zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Po pasowaniu nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowy dyplom i mogli wypożyczyć pierwszą książkę. Uczniowie klasy I przepełnieni entuzjazmem z racji posiadania nowego prawa zapowiedzieli rychły powrót do biblioteki szkolnej w celu wypożyczenia kolejnej książki.