Pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej

Opublikowano dnia 04-02-2018 22:46

Dnia 2 lutego 2018 roku w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki. To wydarzenie na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Celem tego spotkania było zapoznanie uczniów z biblioteką szkolną oraz jej zbiorami. W czasie spotkania uczniowie zostali wdrożeni do właściwego zachowania się w bibliotece oraz wpojenia prawidłowych nawyków czytelniczych. Wysłuchali uważnie prośby książki i złożyli uroczyste przyrzeczenie jak będą traktować obowiązki czytelnika. Bibliotekarka wręczyła każdemu nowemu czytelnikowi dyplom na pamiątkę pasowania. Dzieci otrzymały również niespodziankę, książeczkę do poczytania i zakładkę. Wszyscy młodzi czytelnicy wypożyczyli swoją pierwszą książkę w szkolnej bibliotece. Na pożegnanie świeżo pasowani czytelnicy zostali poczęstowani słodyczami.