Pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej

Opublikowano dnia 21-02-2020 20:50

Dnia 21 lutego 2020r. uczniowie klasy I zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem spotkania było zachęcenie uczniów do korzystania z zasobów biblioteki szkolnej a nade wszystko rozwijania umiejętności samodzielnego czytania. Jednak zanim uczniowie zostali pasowani na czytelników biblioteki zapoznali się z drogą powstania książki „Od pisarza do czytelnika”. Następnie uczniowie udali się do biblioteki szkolnej, w której zapoznali się z jej regulaminem i zasadami wypożyczania książek. Oprócz tego wysłuchali kilku wskazówek w jaki sposób należy dbać o książki. Po czym nowi czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie – „My uczniowie I klasy, Tobie książko przyrzekamy…”. Wszyscy nowo przyjęci czytelnicy otrzymali dyplom wraz z zakładką do książki. Wówczas nastąpił wyczekiwany moment wypożyczenia pierwszej książki. Każdy uczeń mógł wypożyczyć książkę zgodną z jego zainteresowaniami. Ponadto chętni czytelnicy mogli wypożyczyć czasopismo dla dzieci „Junior”. Pani bibliotekarka życzyła nowym czytelnikom miłej lektury i zaprosiła na kolejną wizytę w bibliotece szkolnej.