Opublikowano dnia 15-01-2016 14:53

W dniu 15 stycznia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Lińsku miało miejsce uroczyste przyjęcie uczniów klasy pierwszej w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Celem imprezy było zapoznanie uczniów z funkcjonowaniem biblioteki szkolnej oraz zachęcanie do czytania książek. Pasowanie odbywało się w sali lekcyjnej. Na pasowanie została zaproszona pani M. Kolc z klasą pierwszą. Bibliotekarka zaprosiła dzieci do zaprzyjaźnienia się z nowymi przyjaciółmi, których spotkają w książkach. Będą mogli od tej chwili wypożyczać z biblioteki szkolnej swoje ulubione bajki. Po zapoznaniu dzieci z zasadami, które trzeba przestrzegać podczas obcowania z książką, bibliotekarka zadała dzieciom kilka pytań dotyczących bajeczek, które już poznali. Po złożeniu uroczystej przysięgi uczniowie zostali pasowani przez bibliotekarkę na czytelników biblioteki szkolnej. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki, książeczki i słodycze. Wraz z wychowawczynią i bibliotekarką udali się wypożyczyć pierwszą książkę w bibliotece.