Opublikowano dnia 07-02-2015 21:26

Dnia 20 stycznia 2015r. odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej. Bibliotekarka zaprosiła wszystkich uczniów w niezwykłą podróż do krainy bajki i baśni. Dwa mole książkowe zadawały pytania i zagadki dzieciom. Moliki przedstawiły królową biblioteki – książkę. Królowa poprosiła dzieci aby spełniały jej życzenia i prośby. Mówi o tym krótki wierszyk: Szanuj książki z biblioteki czy to lato, czy to zima. Dwa tygodnie każdą książkę w domu możesz trzymać. Następnie wszyscy uczniowie zostali pasowani na czytelników biblioteki. W dowód zawartej przyjaźni dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, zakładki i książki. Na koniec wszyscy nowi czytelnicy udali się do biblioteki wypożyczyć swoją pierwszą książkę. Na pożegnanie bibliotekarka, pani Ludwika Gatz poczęstowała czytelników słodyczami.