Opublikowano dnia 27-01-2021 22:00

Dnia 27 stycznia 2021r. odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej. Spotkanie zostało przygotowane przez panie bibliotekarki. W przygotowaniach pomagali również uczniowie klasy III. Głównym celem spotkania było zachęcenie najmłodszych uczniów naszej szkoły do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania w niej książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Zanim uczniowie klasy I złożyli przysięgę najpierw wysłuchali próśb i myśli książki, w którą wcieliła się uczennica klasy III - Monika Erward. Ponadto pierwszoklasiści odgadywali zagadki opisujące bohaterów bajek i baśni. Zagadki czytali uczniowie klasy III - Julian Jereczk oraz Kacper Talaśka. Następnie pierwszoklasiści złożyli przysięgę, po czym zostali pasowani na prawowitych czytelników biblioteki szkolnej. Każdy nowy czytelnik otrzymał dyplom wraz z odznaką, które będą przypominały ten ważny dla pierwszoklasistów dzień. We wręczaniu pamiatek asystowała uczennica klasy III - Anna Grugel. Po pasowaniu uczniowie mieli czas na wypożyczenie z biblioteki szkolnej pierwszej książki, którą mogli zabrać do domu.

"Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

który puste życie napełnia światłem,

a puste serca wzruszeniem".

Kornel Makuszyński