Pasowanie klasy I

Opublikowano dnia 20-10-2019 14:24

10 października 2019 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej w Lińsku. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: rodzice, Wójt Gminy Śliwice – pan Daniel Kożuch, dyrektor BS Koronowo Oddziału w Śliwicach – pan Waldemar Romanowski, pani dyrektor – Gabriela Kozłowska, która w tym roku jednocześnie pełni rolę wychowawcy klasy pierwszej, siódmoklasiści z wychowawczynią – panią Dorotą Kołtonowską oraz nauczyciele uczący pierwszoklasistów. Po odśpiewaniu hymnu państwowego pierwszacy wspólnie ze starszymi kolegami zaprezentowali program artystyczny. Następnie w obecności zebranych złożyli uroczyste ślubowanie, po czym pani dyrektor dokonała pasowania ich na uczniów naszej szkoły. Na pamiątkę wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy i „ rożki obfitości” ufundowane przez Radę Rodziców oraz upominki od siódmoklasistów i przybyłych gości. Pierwszacy, w podziękowaniu, wręczyli rodzicom i gościom własnoręcznie przygotowane kwiatki. Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek. Gratulujemy i życzymy pierwszakom wielu sukcesów i miłych chwil w murach naszej szkoły!