Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Tucholi informuje placówki oświatowe powiatu tucholskiego

Opublikowano dnia 03-03-2020 14:15

W związku z sezonem wzmożonych zachorowań na grypę i infekcje grypopochodne oraz ostre zakażenie dróg oddechowych Państwowy Powiatowy Inspektot Sanitarny w Tucholi wystosował pismo do wszystkich placówek oświatowych na terenie powiatu tucholskiego. W naszej szkole pani dyrektor Gabriela Kozłowska zwołała uczniów wszystkich klas wraz z wychowawcami i przypomniała podstawowe metody zapobiegania zakażeniom wirusowym przenoszącym się drogą kropelkową, np. grypie sezonowej. Ponadto zostały przypomniane uczniom podstawowe zasady higieny, m.in. częste i dokładne mycie rąk mydłem i ciepłą wodą, kichać w zgięcie łokcia. Ponadto pani dyrektor apelowała do uczniów, aby nie przychodzili do szkoły w przypadku złego samopoczucia, wystąpienia gorączki lub kaszlu. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali do domu ulotki z instrukcją skutecznego mycia rąk.