Pamiętamy o tych, którzy odeszli 2020/2021

Opublikowano dnia 31-10-2020 15:00

Dzień 1 listopada to dzień, który wszystkich skłania do zadumy i refleksji. Co roku miliony Polaków wędrują do miejsc pochówku swoich bliskich, krewnych, zasłużonych Polaków. Wspominamy tych, którzy od nas odeszli… Odwiedzamy i pielęgnujemy miejsca pamięci. Co roku w naszej szkole miejsca pamięci odwiedzali uczniowie klas starszych. Jednak z uwagi na panującą epidemię wirusa COVID – 19 oraz nałożone zdalne nauczanie dla klas IV – VIII, tego roku miejsca pamięci wyjątkowo odwiedzili uczniowie klasy II i III. Dnia 30 października 2020r. uczniowie wraz z opiekunami udali się na pobliski cmentarz ofiar epidemii cholery w Lińsku. Na miejscu zostały zapalone znicze i postawione kwiaty. Ponadto pani dyrektor Gabriela Kozłowska wraz z panią Patrycją Dąbrowską odwiedziły Miejsce Pamięci Narodowej w Lipowej Tucholskiej, gdzie w 1946r. doszło do potyczki pomiędzy żołnierzami V Wileńskiej Brygady Armii Krajowej mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” a żołnierzami Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Natomiast pani Dagmara Wasielewska udała się do miejsca pamięci przy byłej Szkole Podstawowej w Okoninach. Tam zostały położone kwiaty i zapalone znicze.