WIELKI DAR WIELKICH SERC

Opublikowano dnia 04-12-2019 00:10

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Jan Paweł II Święta Bożego Narodzenia to czas oczekiwania, radości, przygotowań. Nie wszyscy jednak mogą w pełni cieszyć się tą przedświąteczną krzątaniną. Kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się o trudnej sytuacji materialnej 14-letniej Julki, która ma dziesięcioro rodzeństwa i zmaga się z chorobą nowotworową. Postanowiliśmy zorganizować w naszej szkole akcję pomocy dla rodziny Julki. Włączyli się w nią uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Przynosili suchy prowiant, środki czystości, ubrania, plecaki, słodycze. Efekt końcowy przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Paczki widniejące na zdjęciu są tylko niewielką częścią tego, co udało nam się zebrać. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dzięki swojej hojności i wielkim sercom sprawili, że rodzinie Julki łatwiej będzie przygotować się do Świąt. Mamy nadzieję, że mimo cierpienia na twarzy Julki pojawi się uśmiech. Życzymy Julce, aby wyzdrowiała i mogła w pełni cieszyć się każdym dniem. Trzymamy kciuki.