Ogónopolska akcja czytelnicza „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”

Opublikowano dnia 08-06-2019 03:29

Dnia 7 czerwca 2019r. nasz szkoła  wzięła udział w IV edycji ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”. Aby wziąć udział w akcji czytelniczej uczniowie musieli przynieść do szkoły swoją ulubioną książkę oraz dobry nastrój. Ponadto każda klasa ubrała się w kolory tęczy. Około godziny 10:00 uczniowie wraz z nauczycielami udali się na boisko szkolne. Aby upamiętnić udział w tegorocznej akcji czytelniczej wszyscy uczestnicy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia, tworząc słońce wraz z promykami. Następnie w ciszy i skupieniu uczniowie oddali się na 1 kwadrans ulubionej lekturze. Brawo! Również najmłodsi wychowankowie z klasy 0 próbowali swoich sił w samodzielnym czytaniu. Po miłej lekturze wszystkie klasy ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia, któremu przyświecało hasło „Jak nie czytam, jak czytam. Lińsk czyta”. W między czasie wychowawcy poszczególnych klas pomogli w tworzeniu wieży czytelniczej z książek przyniesionych przez uczniów. Na koniec spotkania młodzi czytelnicy mieli wyznaczone zadania. Grupa uczniów starszych z klas IV – VIII musiała zsumować cyfry z daty dzisiejszej akcji – 07.06.2019r. Suma cyfr wyznaczyła ilość książek ukrytych na terenie boiska . W dzielnych poszukiwaczy ukrytych książek wcielili się najmłodsi uczniowie z klas 0 – III. Wspólne czytanie wszystkich uczestników wprawiło w dobry nastrój, z którym powrócili do szkoły na kolejne zajęcia. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję akcji czytelniczej.