Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Opublikowano dnia 18-04-2017 18:32

Dnia 7 kwietnia 2017 r. przeprowadzone zostały eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do zmagań turniejowych przystąpili uczniowie Szkół Podstawowych ze Śliwic, Lińska i Śliwiczek. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:
- Julia Konwalska,
- Angelina Łobocka,
- Mikołaj Blas,
- Jan Kożuch.
W pierwszej części uczestnicy rozwiązywali test, w którym musieli wykazać się wiedzą z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego. Następnie wszyscy zawodnicy, pod czujnym okiem ratownika medycznego – pana Remigiusza Lemke, prezentowali swoje umiejętności dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na zakończenie zawodnicy musieli przejechać na rowerze (najlepiej bezbłędnie) po miasteczku ruchu drogowego i torze przeszkód.
Po emocjonujących konkurencjach I miejsce zajęła drużyna z naszej szkoły, która będzie reprezentować Gminę Śliwice na szczeblu powiatowym.
Serdecznie dziękujemy panu Romanowi Mechlińskiemu, który tak wspaniale przygotował turniej oraz czuwał nad jego prawidłowym przebiegiem.